Naturguidningar i Skåne
Länsstyrelsen i Skåne sätter samman en praktisk kalender med översikt på guidade vandringar i Skåne. Kullaledens vänner finns också med såklart. Här är en länk till naturen i Skåne
Naturguidningar i Skåne
Övriga vandringar med Kullaledens vandringar hittar du på vår hemsida under fliken
Närmast kommande vandring blir också säsongsstart med fågelskådning utmed Skäldervikskursen. Passa på att ta med barnen, kikare och matsäck! Anmäl via hemsidan
Barn och ungdomar under 18 år är gratis, övriga betalar 100 kr (50 kr för medlemmar i Kullaledens vänner)
Vi ses i naturen!
Ps. Den 3 juni blir det extra festligt vid Kullens fyr då Kullaleden firar 10 årsjubileum. Det arrangeras en vandring från Mölle upp till fyren!
- Kullaberg vid horisonten
- Nya genvägsskyltar
- Klippor
- Wait for it..solen rullar
- Höganäs Kommun tar emot förnyat Certifikat i oktober 2019. Den 3 juni 2023 är det dags igen och då blir det även 10 årsjubileum!!